Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

FERIE I BAL

Licznik odwiedzin
Dziś:221
Wczoraj:328
W tym tygodniu:221
W tym roku:43,530
Wszystkich:603,500
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

Kronika szkolna

Na pomysł kontynuacji pracy wpadły Pani Krystyna Heniborg (mieszkająca w Tucholi, kiedyś mieszkanka  Piastoszyna) i jej córka Wanda Chmielewska z Żalna.

Pani Krystyna z wielkimi chęciami i zaangażowaniem zabrała się do tej żmudnej, ale przyjemnej pracy. Każdy wers prawidłowo odczytany to już satysfakcja, a kolejne wydarzenia z życia tej szkoły i jej mieszkańców przypominają, być może z tęsknotą, ten odległy już czas. Czytając kronikę, cofamy się do minionej epoki, innego systemu, innych wartości. Nie staramy się jednak tej historii zmieniać, ale  dokładnie ją udokumentować. Wiemy bowiem, że szczególnie nasi mieszkańcy - ci obecni Piastoszynianie, ale też Ci, których losy rzuciły w różne strony, chętnie wspominają swoje lata.

Czytając kronikę dzisiaj, może wydawać się ona dziwna, niekiedy trochę śmieszna, szczególnie dla młodszych pokoleń. Cechą wspólną tych wydarzeń i tego czasu jest kawałek naszego życia, którego, jak myślę, nikt się nie wstydzi. Mimo że był to podobno ten gorszy system.

Zapraszamy zatem do czytania naszej lokalnej historii w zakładce Z kart historii i dalej Kronika szkoły. Naprawdę warto.

Informacje dnia

Dzisiaj jest
Poniedziałek 3 Sierpnia 2020.

Imieniny obchodzą:
Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa