Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Licznik odwiedzin
Dziś:33
Wczoraj:101
W tym tygodniu:507
W tym roku:31,234
Wszystkich:498,330
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

Historia przedszkola
Przedszkole

 

Państwowe Przedszkole w Piastoszynie zostało założone w 1948 roku przez Inspektora Oświaty w Tucholi. Przedszkole znajdowało się w obecnym lokalu zajmowanym przez pracowników istniejącej wówczas Spółdzielni Kółek Rolniczych. Pierwszym kierownikiem przedszkola była pani Betchsier z Tucholi. Wszystkie dzieci objęte były dożywianiem, finansowanym z funduszów państwowych. Odpłatność za dożywianie została wprowadzona w 1951 roku w wysokości 10 złotych. W 1949 roku przedszkole przeniesiono do lokalu obywatela Piotrowicza (obecny budynek). 

Kolejnymi kierowniczkami przedszkola były panie: Zofia Obrzut,  p.Szamocka ze Śliwic, Jadwiga Twardokusówna, Maria Loroch.

Od 1 kwietnia 1958 roku kierownictwo przedszkola objęła Ludwika Ragin
i sprawowała tę funkcję do 1964 roku. Jak wynika z informacji zawartych w kronice przedszkola, prowadziła aktywną działalność dydaktyczno – wychowawczą oraz społeczną na rzecz mieszkańców Piastoszyna. 

Kucharkami były p. Siolerowa, a potem p. Szulcowa.

Od 1949 roku kucharką była p. Weronika Glaza do 28 II 1973 roku.

 

Kierowniczki przedszkola:

  • 01.09.1964r. – 31. 08. 1966r. - Maria Marcinkiewicz – Olszak
  • 01.01.1967r. – 30.07.1967r. - Mirosława Marcinkiewicz
  • 01.09.1967r. – lipiec 1976r. - Maria Romanowska – Szóstak
  • w roku szkolnym 1976/1977 - Danuta Wróblewska
  • 01.09.1977r. – 31.01.2002r. - Maria Szweda (w czasie urlopów macierzyńskich zastępowała p. Urbańska, p. Ott z Raciąża)

             Funkcja dyrektora została zlikwidowana 31.08.2002r.

Pozostali pracownicy przedszkola

  • w 1948r. kucharkami były p. Siolerowa, a potem p. Szulcowa.
  • od 1949 roku kucharką była  Weronika Glaza do 28 II 1973 roku.
  •  01.03.1973r. – 30.06.1987r. szefową kuchni była Irena Kosińska
  • 15.05.1978r. – 31.01.1982r.  Marianna Thiede - pomoc nauczyciela przedszkola
  • od maja 1982r. do dzisiaj – Dorota Śliwa – nauczyciel przedszkola
  • 01.09.1987r.–31.08.1988r. Marzena Makowska pomoc nauczyciela przedszkola
  • 01.09.1987r. – 31.08.1991r. intendentką była Helena Nowakowska
  • 01.09. 1985r. – 31.0
  • 8.1993r. Gertruda Luptowska - woźna i palacz
  • 01.09.1987r. – 31.08. 2000r. głównym szefem kuchni była Krystyna Połom, a w czasie urlopów macierzyńskich zastępowała Krystyna Cajmer
  • 01.09.1988r.Genowefa Bujak pomoc nauczyciela przedszkola do 31.08.1991r.; od 01.09.1991r.-intendentka; od 01.09.1993r.-do dzisiaj wożna i palacz
  • 01.09.1993r.-31.08.1998r.MałgorzataBajczyk-nauczyciel przedszkola [w czasie urlopu macierzyńskiego-Irena Kryger]
  • 01.01.1990r.-31.08.2007r. katechetą był ksiądz kanonik Ludomir Warnke
  • 01.09.2008r.-31.08.2009r. ksiądz katecheta Wojciech Klunder [w roku szkolnym 2007/2008 pracował w czynie społecznym]
  • 01.09.2009r.religii uczy osoba świecka-Ewa Wróblewska, od 01.09 2012r. religii ponownie uczy ks. Wojciech Klunder
  • 01.09.2008r.-31.08.2009r. Iwona Gatz nauczyciel języka angielskiego
  • 01.09.2009r. nauczycielem języka angielskiego jest Agnieszka Semrau-Pieczka

 

W latach 01.10.1984r.-30.06.1998r.Przedszkole Publiczne w Piastoszynie było dwuoddziałowe.

W roku szkolnym 2002/2003 odbywały się płatne zajęcia języka angielskiego prowadzone przez Świecką Szkołę Językową.

Od 01.09.2002r. Przedszkole Publiczne w Piastoszynie stało się filią  Zespółu Szkół w Żalnie.

30.06.2005r. zlikwidowano nazwę „przedszkole publiczne”, a placówka jest oddziałem przedszkolnym.

W roku szkolnym 2008/2009  oraz 2009/2010   prowadzono płatne zajęcia z rytmiki przez firmę Krzysztofa Dąbrowskiego z Bydgoszczy.

Od 2010r. placówka przyjęła nazwę : Oddziału Zamiejscowego Zespołu Szkół w Żalnie.

        W drugiej połowie 2010 r. w budynku przeprowadzono gruntowny remont; wydzielono: szatnię, zaplecze sanitarne, kuchnię oraz piwnicę z kotłownią do centralnego ogrzewania.
W salach dokonano kapitalnego remontu z wymianą podłóg, stolarki okiennej . Na koniec roku 2011 wymieniono na budynku placówki  pokrycie dachowe oraz  całe ogrodzenie. W marcu 2012 dokonano wymiany stolarki okiennej na strychu.

       W latach 01.02.2011r.-31.01.2013r.funkcjonuje w przedszkolu unijny punkt przedszkolny z projektu „Kapitał ludzki”-„Mali Europejczycy” napisany przez Lucynę Borzyszkowską.

W Piastoszynie wychowawcą jest Marta Sząszor, a pomocami: Anita Mrugowska-Pasińska
i Genowefa Bujak.

 

                                                                                   Opracowała  Dorota Śliwa

                                                                                   Na podstawie kroniki śp. Ludwiki Ragin.