Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

ZAJĘCIA SPORTOWO-TANECZNE

Licznik odwiedzin
Dziś:49
Wczoraj:304
W tym tygodniu:546
W tym roku:1,947
Wszystkich:469,043
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

KOLEJNY RAJD ZA NAMI

Rajd rowerowy już za nami. Mimo że wakacyjne wycieczki rowerowe to już nasza tradycja, ten rajd był wyjątkowy. Wczesnym przedpołudniem wybraliśmy się do wsi położonej tuż za jeziorem, ale należącej już do innego województwa. Ta sąsiednia miejscowość to oczywiście Ciechocin. W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia pani Wioletty Rossek, która wraz ze swoją grupą świetlicową ugościła nas poczęstunkiem i oprowadziła po pięknie urządzonej świetlicy. Po zawarciu nowych znajomości wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ale nie sami! Zabraliśmy bowiem ze sobą nowo poznanych przyjaciół!  Goście mieli okazję zobaczyć naszą świetlicę, plac zabaw i dowiedzieć się, jakie projekty są realizowane w Piastoszynie. Przy świetlicy urządziliśmy grilla i planowaliśmy kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Kliknij i oglądaj

W cieniu drzew

RAJD 2014

RAJD 2014

Już niedługo

Niektórzy pewnie jeszcze pamiętają czasy, gdy stadion w Piastoszynie wyróżniał się w całej gminie. Okazała bieżnia, skocznia, a nawet szatnia dla sportowców. Młodsze pokolenia jednak rozgrywały mecze wśród wysokich traw, kretowisk, strzelając gole do zbitych naprędce bramek. Na szczęście już niedługo stadion odzyska dawną świetność. W lipcu rozpoczęto budowę – grupa pracowników wyrównuje i odwadnia teren, układa krawężniki, dowożone są materiały. Z radością czekamy więc na rozegranie pierwszego meczu.

Sprawdź na stronie Gminy

Zobacz zdjęcia z prac

Prace na stadionie

CZY NA TYM POLEGA MODERNIZACJA SKRZYŻOWANIA?

OD DAWNA CZEKAMY NA MODERNIZACJĘ  SKRZYŻOWANIA. CZY JEDNAK POLEGA ONA  NA DOSTAWIANIU KOLEJNYCH ZNAKÓW Z OGRANICZENIEM PRĘDKOŚCI ORAZ TABLIC INFORMACYJNYCH UTRUDNIAJĄCYCH WYJAZD Z DRÓG PODPORZĄDKOWANYCH? KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KOLEJNE KOLIZJE?

KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ

GĄSZCZ ZNAKÓW

Realizacja projektu socjalnego „Super mama”.

„Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego”- Mikołaj Gogol

Projekt socjalny „Super mama” skierowany był do matek i dzieci z miejscowości Piastoszyn. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kęsowie, a także sponsorom: Gminnej Spółdzielni Samopomoc  Chłopska w Tucholi, właścicielowi  Firmy „Jantex” z Żalna, a także zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować cykl warsztatów. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

zajrzyj do galerii

news: zabawy.jpg

Piastoszyn z lotu ptaka - część II

Zapraszamy do obejrzenia II części zdjęć "Piastoszyn z lotu ptaka"

Piastoszyn z lotu ptaka - część II

Piastoszyn z lotu ptaka

Codziennie poruszasz się po Piastoszynie – idziesz do sklepu, na przystanek, mijasz te same budynki, te same drzewa. Myślisz: „Znam tę wioskę jak własną kieszeń, kilka ulic i tyle”. A gdyby tak zmienić perspektywę i spojrzeć na znane miejsce z góry? Dzięki zdjęciom wykonanym z lotu ptaka na nowo odkryjecie Piastoszyn. Zdjęcia te wykonał pasjonat paralotniarstwa - Jakub Rutkowski, który lubi spędzać czas pod chmurami, z przestrzenią pod stopami oraz adrenaliną krążącą w żyłach. Czasami warto unieść się nad problemami, pobujać trochę w obłokach,  ogarnąć wzrokiem większy obszar i zrozumieć, dlaczego ptaki tak pięknie śpiewają oglądając z góry nasz Piastoszyn…  Kubie dziękujemy za wykonanie wspaniałych zdjęć, a was zapraszamy do obejrzenia galerii.

Kuba w przestworzach


W OSIU

28 marca w Osiu odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym "BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA". Jak co roku nie zabrakło wśród laureatów naszych przedszkolaków.

Kategoria do lat 6

RYSUNEK - II miejsce: Nikola Rossek, wyróżnienie: Izabella Urbańska

MALARSTWO - wyróżnienie: Wiktoria Nosińska

TECHNIKI RÓŻNE - II miejsce: Amelia Szrajda, wyróżnienie: Łukasz Rybacki

Dodatkową nagrodę  dla najmłodszego uczestnika konkursu od posła Jarosława Katulskiego otrzymała Izabella Urbańska.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wyróżniła także opiekunów grupy. Wśród nich znalazła się  pani Dorota Śliwa. Wszystkim gratulujemy.Smile

Zajrzyj do galerii i podziwiaj naszych artystówEmbarassed

OBEJRZYJ TAKŻE ZDJĘCIA Z MASKARADYKiss

Zobacz również jak ciężko pracują na swój sukcesWink

Nasi artyści w Osiu

KRĘGLE W KOBIECYM KRĘGU

W Piastoszynie nikt nie mógł doczekać się Dnia Kobiet, dlatego świętowaliśmy go już 3 marca. Wtedy bowiem Panie wraz z towarzyszącymi im Panami bawiły się na kręgielni. Tam, zamiast zbijania mężczyzn z tropu – zbijały kręgle, zamiast rzucania zniewalających spojrzeń – rzucały kulami, zamiast zdobywania serc – zdobywały punkty. I były w tym równie doskonałe! Emocjonujący turniej prowadzony przez mistrzynię Ewę Iwicką do dziś wspominamy z uśmiechem. Zapewniamy też wszystkie Panie, że kalorie z pizzy „poszły” w jedyną, słuszną część ciała!

Popatrz, jak się bawiliśmy!

news: kregle.JPG

Ferie od kuchni

Często mówi się, że dzieci to najsłodsze istoty na Ziemi. A dzieci w połączeniu ze słodkimi wypiekami to już sam miód! Takie właśnie były nasze ferie – słodkie i radosne. A to wszystko dzięki projektowi „Ferie od kuchni”, który odbywał się w Świetlicy Wiejskiej. Oprócz zabaw, kolorowania i oglądania bajek, dzieci wraz z panią Alicją Rossek odkrywały tajemnice powstawania pączków, pieczenia gofrów i ciasteczek oraz wyczarowania ptasiego mleczka. Ale chyba największą zagadką było to, jak te wszystkie słodkości mogły tak szybko zniknąć. Niech to pozostanie naszą słodką tajemnicą Wink

Zobacz sam

news: smakołyki.JPG

Bal przebierańców

Chyba każda dziewczynka marzy o tym, by zostać księżniczką. I nie ma też pewnie chłopca, który nie chciałby stać się superbohaterem. Te dziecięce pragnienia spełniły się podczas balu przebierańców zorganizowanego w Świetlicy Wiejskiej. Dzięki wymyślnym, przepięknym strojom zabawa była jak z bajki – Spiderman tańczył z wróżką, księżniczka oczarowała rycerza, szeryf pilnował porządku, a biedronki wraz z motylkami zachwyciły żołnierza. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach, a gdy zabrakło im sił, odwijały kolejnego cukierka lub smakowały ciasteczka. Życzymy dzieciom, by zawsze czuły się jak ulubieńcy z bajek, także w dresie lub spranych dżinsach!

Kliknij i zobacz jak bawią się dzieci

Tak się bawią najmłodsi

Informacje dnia

Dzisiaj jest
Sobota 20 Stycznia 2018.

Imieniny obchodzą:
Fabian, Fabiola, Sebastian, Miła


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa