Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

Remont świetlicy

Licznik odwiedzin
Dziś:237
Wczoraj:328
W tym tygodniu:237
W tym roku:43,546
Wszystkich:603,516
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

Co nowego u przedszkolaków?

Już od dłuższego czasu nie zaglądaliśmy do naszego przedszkola, a tam tyle się dzieje! Przede wszystkim pojawił się nowy plac zabaw, na którym dzieci pod czujnym okiem pani Doroty Śliwy  spędzają każdą wolną chwilęWink. Uczestniczą również  w ciekawych zajęciach i różnych konkursach, bawią się z "PLUSZAKAMI", szukają prezentów od Mikołaja, ale także organizują koncerty dla rodziców. W zamian za to rodzice angażują sie w prace na rzecz przedszkola. Ojcowie naszych pracowitych maluchów wraz z ekipą strażaków pocięli niesforne drzewo na opał, za co im serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za  użyczenie sprzętu oraz wysiłek włożony w pocięcie drewna Pani Dorota Śliwa  kieruje do prezesa OSP K. Lipińskiego oraz druhów Mariusza, Łukasza oraz Rafała Budkiewiczów. 

Podziękowaia  za poświęcony czas śle także Panom: P. Chrapkiewicz, A. Kowalskiemu, D. Łobockiemu, K. Nierebińskiemu, A.Peć, Ł. Rogowskiemu, G. Urbańskiemu, W. Urbańskiemu, M. Górskiemu.

Z okazji podsumowania roku 2014 dziękujemy wszystkim za dowody sympatii i pomoc w organizowaniu działalności placówki.

 

O tym wszyskim można poczytać w zakładce PRZEDSZKOLE, a zdjęcia obejrzeć w galerii PRZEDSZKOLE 20014/2015

Nowa warstwa...
Nowa warstwa...
Nowa warstwa...
Dożynki 2014

Jak co roku na początku września odbyły się gminne dożynki w Kęsowie. Poza stałymi elementami uroczystości, pojawiły się nowe pomysły na wieńce dożynkowe. W kategorii wieńców współczesnych, wieniec w kształcie kościoła wykonany przez panią Alicję Rossek zdobył pierwsze miejsce. Stelaż „budowli ze zboża” został wykonany dzięki panu Marcinowi Remlein i firmie OPTA. Konkurencje sportowe drużyna z Piastoszyna w składzie: Mariusz, Łukasz i Rafał Budkiewiczowie zakończyła na drugim miejscu. Braterska siła nie zawiodła! Dziękujemy pani Alicji, panu Marcinowi, braciom Budkiewicz, panu Mariuszowi Bonk za przetransportowanie wieńca, silnym strażakom za uniesienie na swoich ramionach kościoła podczas przemarszu,  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dożynki dla naszego sołectwa były znowu udane.

Zobacz sam

Wieniec 2014

KOLEJNY RAJD ZA NAMI

Rajd rowerowy już za nami. Mimo że wakacyjne wycieczki rowerowe to już nasza tradycja, ten rajd był wyjątkowy. Wczesnym przedpołudniem wybraliśmy się do wsi położonej tuż za jeziorem, ale należącej już do innego województwa. Ta sąsiednia miejscowość to oczywiście Ciechocin. W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia pani Wioletty Rossek, która wraz ze swoją grupą świetlicową ugościła nas poczęstunkiem i oprowadziła po pięknie urządzonej świetlicy. Po zawarciu nowych znajomości wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ale nie sami! Zabraliśmy bowiem ze sobą nowo poznanych przyjaciół!  Goście mieli okazję zobaczyć naszą świetlicę, plac zabaw i dowiedzieć się, jakie projekty są realizowane w Piastoszynie. Przy świetlicy urządziliśmy grilla i planowaliśmy kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Kliknij i oglądaj

W cieniu drzew

RAJD 2014

RAJD 2014

Już niedługo

Niektórzy pewnie jeszcze pamiętają czasy, gdy stadion w Piastoszynie wyróżniał się w całej gminie. Okazała bieżnia, skocznia, a nawet szatnia dla sportowców. Młodsze pokolenia jednak rozgrywały mecze wśród wysokich traw, kretowisk, strzelając gole do zbitych naprędce bramek. Na szczęście już niedługo stadion odzyska dawną świetność. W lipcu rozpoczęto budowę – grupa pracowników wyrównuje i odwadnia teren, układa krawężniki, dowożone są materiały. Z radością czekamy więc na rozegranie pierwszego meczu.

Sprawdź na stronie Gminy

Zobacz zdjęcia z prac

Prace na stadionie

CZY NA TYM POLEGA MODERNIZACJA SKRZYŻOWANIA?

OD DAWNA CZEKAMY NA MODERNIZACJĘ  SKRZYŻOWANIA. CZY JEDNAK POLEGA ONA  NA DOSTAWIANIU KOLEJNYCH ZNAKÓW Z OGRANICZENIEM PRĘDKOŚCI ORAZ TABLIC INFORMACYJNYCH UTRUDNIAJĄCYCH WYJAZD Z DRÓG PODPORZĄDKOWANYCH? KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KOLEJNE KOLIZJE?

KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ

GĄSZCZ ZNAKÓW

Realizacja projektu socjalnego „Super mama”.

„Bez pomocy bliźnich sami nie dojdziemy do niczego”- Mikołaj Gogol

Projekt socjalny „Super mama” skierowany był do matek i dzieci z miejscowości Piastoszyn. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kęsowie, a także sponsorom: Gminnej Spółdzielni Samopomoc  Chłopska w Tucholi, właścicielowi  Firmy „Jantex” z Żalna, a także zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować cykl warsztatów. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

zajrzyj do galerii

news: zabawy.jpg

Piastoszyn z lotu ptaka - część II

Zapraszamy do obejrzenia II części zdjęć "Piastoszyn z lotu ptaka"

Piastoszyn z lotu ptaka - część II

Piastoszyn z lotu ptaka

Codziennie poruszasz się po Piastoszynie – idziesz do sklepu, na przystanek, mijasz te same budynki, te same drzewa. Myślisz: „Znam tę wioskę jak własną kieszeń, kilka ulic i tyle”. A gdyby tak zmienić perspektywę i spojrzeć na znane miejsce z góry? Dzięki zdjęciom wykonanym z lotu ptaka na nowo odkryjecie Piastoszyn. Zdjęcia te wykonał pasjonat paralotniarstwa - Jakub Rutkowski, który lubi spędzać czas pod chmurami, z przestrzenią pod stopami oraz adrenaliną krążącą w żyłach. Czasami warto unieść się nad problemami, pobujać trochę w obłokach,  ogarnąć wzrokiem większy obszar i zrozumieć, dlaczego ptaki tak pięknie śpiewają oglądając z góry nasz Piastoszyn…  Kubie dziękujemy za wykonanie wspaniałych zdjęć, a was zapraszamy do obejrzenia galerii.

Kuba w przestworzach


W OSIU

28 marca w Osiu odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym "BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA". Jak co roku nie zabrakło wśród laureatów naszych przedszkolaków.

Kategoria do lat 6

RYSUNEK - II miejsce: Nikola Rossek, wyróżnienie: Izabella Urbańska

MALARSTWO - wyróżnienie: Wiktoria Nosińska

TECHNIKI RÓŻNE - II miejsce: Amelia Szrajda, wyróżnienie: Łukasz Rybacki

Dodatkową nagrodę  dla najmłodszego uczestnika konkursu od posła Jarosława Katulskiego otrzymała Izabella Urbańska.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wyróżniła także opiekunów grupy. Wśród nich znalazła się  pani Dorota Śliwa. Wszystkim gratulujemy.Smile

Zajrzyj do galerii i podziwiaj naszych artystówEmbarassed

OBEJRZYJ TAKŻE ZDJĘCIA Z MASKARADYKiss

Zobacz również jak ciężko pracują na swój sukcesWink

Nasi artyści w Osiu

KRĘGLE W KOBIECYM KRĘGU

W Piastoszynie nikt nie mógł doczekać się Dnia Kobiet, dlatego świętowaliśmy go już 3 marca. Wtedy bowiem Panie wraz z towarzyszącymi im Panami bawiły się na kręgielni. Tam, zamiast zbijania mężczyzn z tropu – zbijały kręgle, zamiast rzucania zniewalających spojrzeń – rzucały kulami, zamiast zdobywania serc – zdobywały punkty. I były w tym równie doskonałe! Emocjonujący turniej prowadzony przez mistrzynię Ewę Iwicką do dziś wspominamy z uśmiechem. Zapewniamy też wszystkie Panie, że kalorie z pizzy „poszły” w jedyną, słuszną część ciała!

Popatrz, jak się bawiliśmy!

news: kregle.JPG

Informacje dnia

Dzisiaj jest
Poniedziałek 3 Sierpnia 2020.

Imieniny obchodzą:
Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa