Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA

Licznik odwiedzin
Dziś:62
Wczoraj:304
W tym tygodniu:559
W tym roku:1,960
Wszystkich:469,056
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

"Bajzel na parkingu"

Oburzony na nieprawdziwe treści obrażające naszych mieszkańców zawarte w poprzednim Tygodniku Tucholskim w artykule zatytułowanym "Bajzel na parkingu", postanowiłem wystosować następujące pismo.

 Kliknij i przeczytaj 

A oto zdjęcia z 01.09.2015

news: s2.jpg news: s3.jpg
news: s5.jpg news: s1.jpg


Pierwszy mecz za nami

Na naszym nowym stadionie odbył się pierwszy mecz sparingowy Piastoszyn kontra Reszta Świata. Kibiców, podobnie jak goli, przybywało z minuty na minutę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:8 dla gospodarzy. Czekamy na rewanż, chłopaki. Może następnym razem rozegracie mecz w piłkę siatkową?

Obejrzyj zdjęcia 

            A już teraz zapraszamy wszystkich na mecz Piastoszyn kontra LKS Kęsowo, który odbędzie się w niedzielę 26 lipca o godz. 19:00.

pierwszy mecz na nowym stadionie


CZAS NA PODSUMOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Czas na podsumowanioe pracy przedszkolaków. Znowu nazbierało sie trochę zaległości. Ale na naszych milusińskich zawsze miło popatrzeć. Szczególnie na uzbieraną "Górę grosza".

Bal w przedszkolu

Jasełka w Kęsowie

Zimą na placu zabaw

Maskarada

Prace konkursowe do Osia

Góra grosza


TAK SIĘ BAWILIŚMY

Każdy lubi się bawić i śmiać. Niezależnie od posiadanych  na swoim koncie lat.

Zobaczcie jak bawiły się dzieci na balu,                  a dorośli z okazji Dnia Kobiet.

bal dla dzieci Dzień Kobiet


Wybory za nami

22 stycznia odbyło się zebranie sołeckie, podczas którego na kolejną kadencję wybrano "starego - nowego" sołtysa. Zmienł się natomiast skład Rady Sołeckiej. Oto oni: Irena Wera, Alicja Rossek, Waldemar Iwicki, Mariusz Bonk i Dawid Opic. Życzymy im owocnej współpracy.Smile

Rada Sołecka

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

INFORMACJA

 PK TUCHOLA


KLIKNIJ I SPRAWDŹ HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA ROK 2015

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS W PRZEDSZKOLU

Okres przed świętami to dla naszych przedszkolaków czas intensywnej pracy. Bardzo staranie i sumiennie przygotowują się na przybycie Mikołaja. Rozpoczynają od pieczenia ciasteczek i przedstawienia JASEŁEK. Tuż przed świętami kolędują po terenie wsi, a następnie cierpliwie czekają na prezenty od Mikołaja. Czy warto? Zobaczcie sami.

Ciasteczka

Jasełka

Kolędowanie

 Konkursowa choinka

przedświąteczny czas


ORŁY W PIASTOSZYNIE

Bezkrwawe łowy w Piastoszynie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. 

 Orzeł bielik to symbol naszego państwa dumnie prezentujący się na naszym godle. Od dawna obserwuję na naszym terenie te piękne ptaki i staram się uchwycić je w obiektywie. Jednak dzisiaj udało mi się sfotografować orły z wyjątkowo bliskiej odległości. Radość  była podwójna - dwa orły bieliki niedaleko mojego domu. Zbliżyłem się do nich na odległość ok. 80 metrów, chowając się za sprzętem rolniczym.

 Chcę podzielić się tym co zobaczyłem.

ORŁY NAD PIASTOSZYNEM
Podziękowanie

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje mieszkańcom Piastoszyna, którzy włączyli się w akcję na rzecz rehabilitacji Wojtka Łyczywka. Zebrano kwotę 380,20zł. 

Co nowego u przedszkolaków?

Już od dłuższego czasu nie zaglądaliśmy do naszego przedszkola, a tam tyle się dzieje! Przede wszystkim pojawił się nowy plac zabaw, na którym dzieci pod czujnym okiem pani Doroty Śliwy  spędzają każdą wolną chwilęWink. Uczestniczą również  w ciekawych zajęciach i różnych konkursach, bawią się z "PLUSZAKAMI", szukają prezentów od Mikołaja, ale także organizują koncerty dla rodziców. W zamian za to rodzice angażują sie w prace na rzecz przedszkola. Ojcowie naszych pracowitych maluchów wraz z ekipą strażaków pocięli niesforne drzewo na opał, za co im serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za  użyczenie sprzętu oraz wysiłek włożony w pocięcie drewna Pani Dorota Śliwa  kieruje do prezesa OSP K. Lipińskiego oraz druhów Mariusza, Łukasza oraz Rafała Budkiewiczów. 

Podziękowaia  za poświęcony czas śle także Panom: P. Chrapkiewicz, A. Kowalskiemu, D. Łobockiemu, K. Nierebińskiemu, A.Peć, Ł. Rogowskiemu, G. Urbańskiemu, W. Urbańskiemu, M. Górskiemu.

Z okazji podsumowania roku 2014 dziękujemy wszystkim za dowody sympatii i pomoc w organizowaniu działalności placówki.

 

O tym wszyskim można poczytać w zakładce PRZEDSZKOLE, a zdjęcia obejrzeć w galerii PRZEDSZKOLE 20014/2015

Nowa warstwa...
Nowa warstwa...
Nowa warstwa...
Dożynki 2014

Jak co roku na początku września odbyły się gminne dożynki w Kęsowie. Poza stałymi elementami uroczystości, pojawiły się nowe pomysły na wieńce dożynkowe. W kategorii wieńców współczesnych, wieniec w kształcie kościoła wykonany przez panią Alicję Rossek zdobył pierwsze miejsce. Stelaż „budowli ze zboża” został wykonany dzięki panu Marcinowi Remlein i firmie OPTA. Konkurencje sportowe drużyna z Piastoszyna w składzie: Mariusz, Łukasz i Rafał Budkiewiczowie zakończyła na drugim miejscu. Braterska siła nie zawiodła! Dziękujemy pani Alicji, panu Marcinowi, braciom Budkiewicz, panu Mariuszowi Bonk za przetransportowanie wieńca, silnym strażakom za uniesienie na swoich ramionach kościoła podczas przemarszu,  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dożynki dla naszego sołectwa były znowu udane.

Zobacz sam

Wieniec 2014

Informacje dnia

Dzisiaj jest
Sobota 20 Stycznia 2018.

Imieniny obchodzą:
Fabian, Fabiola, Sebastian, Miła


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa