Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

KONKURSY

Licznik odwiedzin
Dziś:254
Wczoraj:328
W tym tygodniu:254
W tym roku:43,563
Wszystkich:603,533
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

Ferie od kuchni

Często mówi się, że dzieci to najsłodsze istoty na Ziemi. A dzieci w połączeniu ze słodkimi wypiekami to już sam miód! Takie właśnie były nasze ferie – słodkie i radosne. A to wszystko dzięki projektowi „Ferie od kuchni”, który odbywał się w Świetlicy Wiejskiej. Oprócz zabaw, kolorowania i oglądania bajek, dzieci wraz z panią Alicją Rossek odkrywały tajemnice powstawania pączków, pieczenia gofrów i ciasteczek oraz wyczarowania ptasiego mleczka. Ale chyba największą zagadką było to, jak te wszystkie słodkości mogły tak szybko zniknąć. Niech to pozostanie naszą słodką tajemnicą Wink

Zobacz sam

news: smakołyki.JPG

Bal przebierańców

Chyba każda dziewczynka marzy o tym, by zostać księżniczką. I nie ma też pewnie chłopca, który nie chciałby stać się superbohaterem. Te dziecięce pragnienia spełniły się podczas balu przebierańców zorganizowanego w Świetlicy Wiejskiej. Dzięki wymyślnym, przepięknym strojom zabawa była jak z bajki – Spiderman tańczył z wróżką, księżniczka oczarowała rycerza, szeryf pilnował porządku, a biedronki wraz z motylkami zachwyciły żołnierza. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach, a gdy zabrakło im sił, odwijały kolejnego cukierka lub smakowały ciasteczka. Życzymy dzieciom, by zawsze czuły się jak ulubieńcy z bajek, także w dresie lub spranych dżinsach!

Kliknij i zobacz jak bawią się dzieci

Tak się bawią najmłodsi

BABCIA I DZIADEK W PRZEDSZKOLU

Nasi przedszkolacy z okazji "Dnia Babci i Dziadka" przygotowali specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji. Wszystko po to, aby wyrazić Babciom i Dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą  swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występy. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia, wręczając swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Spotkania przebiegały w serdecznej atmosferze. Każde z wnucząt chętnie pozowało ze swoimi gośćmi do pamiątkowego zdjęcia.

Kliknij i zobacz jak pięknie wyglądają.

Wspólny taniec

BAL NAD BALE

U naszych przedszkolaków zawsze coś się dzieje. Tym razem  przebrali się w kolorowe stroje i pięknie pozowali do zdjęć. Jak wyglądali?

Zobaczcie sami.    I jak Wam się podoba?

I jak Wam się podoba?

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

U NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW BARDZO DUŻO SIĘ DZIEJE. ZAJRZYJMY DO GALERII. NAPRAWDĘ WARTO!

MIKOŁAJKI

JASEŁKA I WIZYTA MIKOŁAJA

CIASTECZKA

KONKURSY

KOLĘDOWANIE I NAGRODY

KOLĘDOWANIE I...

PODZIĘKOWANIA

Podziękowanie

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Zespole Szkół w Żalnie serdecznie dziękuje mieszkańcom Piastoszyna, którzy włączyli się w akcję na rzecz rehabilitacji Grzegorza Fierka i Wojciecha Łyczywka. 

 Dziękujemy 

Ale to już było…

Niedawno bawiliśmy się na zabawie na "Pożegnanie Lata". Humory dopisywały, kurczak był słodki, cola dosyć mocna i nikt nie przejmował się, że miał dużo miejsca do tańczenia. Wystarczą chęci, by zabawić się ponownie…

Images: zab3.JPG
"Dworzec po remoncie"

„Nic nie warta budka stara, bo tu dziurka a tam szpara.” To znany stary wierszyk, który trochę pasuje do naszego ,,dworca”. Zdajemy sobie sprawę, że drugi taki dworzec jak słynny we Włoszczowej już się nie powtórzy. Na pewno nie u nas. Póki co sami dojeżdżający, Sławek Orlikowski i Janek Kwaśniewski, podjęli się naprawy zniszczonej przez bliżej nieokreślonych osobników naszej dworcowej poczekalni. Dzięki uprzejmości pana Marcina z zakładu Opta Timber, otrzymaliśmy wystarczającą ilość desek. Znalazła się też papa, którą chłopaki położyli na przeciekający dach. Teraz, jak sami mówią, w tym zakamarku powiesi się telewizor i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Deszcz, wiatr czy śnieg już nie straszny a i zakochany chłopak da całusa pannie na pożegnanie. Dziękujemy darczyńcy i wykonawcom. Już kończę, ponieważ pociąg się zatrzymuje… To Pendolino?!

news: Dworzec.JPG


DOŻYNKI GMINNE 2013

Barwny korowód, kukły z siana, występy artystów… Bez tego nie możemy już sobie wyobrazić dożynek. Konkurs wieńców dożynkowych i turniej sołectw także na stałe wpisały się w harmonogram święta plonów w Kęsowie. Z roku na rok „arcydzieła ze zbóż” są jednak coraz bardziej pomysłowe, a konkurencje turniejowe zabawniejsze. W tym roku mogliśmy podziwiać wieńce tradycyjne, czyli tzw. korony oraz nowoczesne w kształcie kielichów, wiatraków czy… ciągnika. Nasz wieniec, przygotowany przez panią Alicję Rossek, został oceniony na drugie miejsce w kategorii wieńców nowoczesnych. Drużyna sołecka w składzie: Alicja Rossek, Rafał Budkiewicz, Mariusz Budkiewicz, Sebastian Chmara oraz Dawid Opic również nie dała się konkurencji w turnieju. Ustąpiła jedynie zespołowi z sołectwa Jeleńcz, zajmując zasłużone drugie miejsce. Zawodnicy rzucali kaloszem, jeździli taczką, przebijali balony siadając na nich, bawiąc się przy tym znakomicie i wywołując salwy śmiechu wśród widowni.  Dla tych, którym rywalizacji było mało, wójt przygotował dwie dodatkowe konkurencje. W pierwszej panowie poruszali się w rytm muzyki trzymając na rękach partnerki. Duet z Piastoszyna zawstydził pozostałe pary i dotrwał do końca, wygrywając ex aequo z równie zgraną parą. W drugiej konkurencji udział brały tylko panie, udowadniając mężczyznom, że także potrafią wbijać gwoździe. Po tylu atrakcjach nadszedł czas na zabawę taneczną i nikt nie wstydził się , że mu tego dnia słoma z butów wystaje… Wink

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

W promieniach słońca...

Wszystkim zaangażowanym: Alicji Rossek, RSP Piastoszyn, Arlecie i Waldemarowi Iwickim, Mariuszowi Bonk, Rafałowi Budkiewicz, Mariuszowi Budkiewicz, Sebastianowi Chmara oraz Dawidowi Opic, a także kibicującym nam mieszkańcom DZIĘKUJEMY Smile

Już po rajdzie

Jadę swawolnie z góry na rowerze,
Jestem podniecony, czuję się jak zwierzę.
Z boku towarzysz - raźno pedałuje,
Bieg zredukował, siły nie żałuje.

U - a - ha - rowery dwa…

 

Tekst piosenki mówi tylko o dwóch rowerach, a na naszym rajdzie było ich znacznie więcej. Razem z dziećmi młodszymi i starszymi wybraliśmy się do Ciechocina na plażę. Tam zjedliśmy małe co nieco i odpoczywaliśmy na pomoście. Jazda polnymi drogami ani trochę nas nie zmęczyła i w dobrych humorach wróciliśmy na plac za świetlicą, gdzie czekał już na nas rozpalony grill. Z apetytem zajadaliśmy się kiełbaskami i pieczonym chlebem i snuliśmy plany o kolejnym rajdzie rowerowym.

obejrzyj zdjęcia

Na leśnej drodze...

Impreza dofinansowana ze środków Gminy Kęsowo.

WYRUSZ Z NAMI NA RAJD
Images: rajd jpegb.jpg
Informacje dnia

Dzisiaj jest
Poniedziałek 3 Sierpnia 2020.

Imieniny obchodzą:
Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 1 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa