Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Muzyka
Nawigacja
Losowe zdjęcie

Bal przebierańców

Licznik odwiedzin
Dziś:47
Wczoraj:42
W tym tygodniu:89
W tym roku:25,811
Wszystkich:457,115
Reklama
Maniek - Jan Szypryt


OPTA Timber - Piastoszyn

Powitanie

Witamy na oficjalnej stronie wsi Piastoszyn. Znajdziecie tutaj Państwo informacje dotyczące naszej miejscowości. Zapoznacie się z jej historią, przeczytacie aktualne wydarzenia i obejrzycie zdjęcia w galerii. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Piastoszyn

ZIMA W PRZEDSZKOLU

ZIMĄ DUŻO DZIEJE SIĘ W PRZEDSZKOLU. ZACZYNAJĄ SIĘ OD PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT, PIECZENIE CIASTECZEK, STROJENIE CHOINKI, JASEŁKA. TUTAJ NIE MA CZASU NA NUDĘ. TUTAJ WIELE SIĘ DZIEJE. MOŻNA WSZYSTKO PODPATRZEĆ KLIKAJĄC W LINKI POD ZDJĘCIEM. MAMY JUŻ FOTORELACJĘ Z BALU PRZEBIERAŃCÓW, JASEŁEK I INNYCH WYDARZEŃ. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA

PIECZENIE CIASTECZEK

CIASTECZKA

PRZYGOTOWANIA 

WIGILIA

JASEŁKA

BAL PRZEBIERAŃCÓW

RÓŻNE WYDARZENIA

NOWY ROK PRZEDSZKOLAKÓW

Co słychać u naszych przedszkolaków? Od września wydarzyło się wiele ciekawych sytuacji.

PRZEDSZKOLACY

Klikaj i czytajLaughing

Klikaj i oglądajSmile

Kronika szkolna
Kronika szkolna

JUŻ JEST DALSZY CIĄG KRONIKI - KLIKAJ I CZYTAJ

Po ZIMIE jaka zagościła na naszej stronie, wreszcie widać pierwsze oznaki życia, chociaż termometr wskazuje już temperaturę kilku stopni na minusie.

Jakiś już czas temu podjęliśmy się umieścić Kronikę Szkoły Podstawowej w Piastoszynie w wersji elektronicznej. Aby tego dzieła dokonać, trzeba było odczytać ze zrozumieniem Kronikę pisaną piórem w latach kiedy kierownikiem szkoły był p. Alojzy Ankowski. Wówczas Monika i Ewa poświęcały czas na ten kawałek naszej historii. Dotarły one do początku roku szkolnego 1949/50.

Czytaj dalej

Piastoszyn z lotu ptaka

 

Dzięki zamiłowaniu Kuby Rutkowskiego do latania na motoparalotni możemy pokazać Piastoszyn z innej perspektywy. 

Zapraszamy do oglądania.

                         
Dożynki 2016

3 września w Kęsowie odbyły się dożynki gminne. W corocznym konkursie wieńców dożynkowych młyn ze zboża stworzony przez panią Alicję Rossek zajął drugie miejsce. Turniej sołectw natomiast ukończyliśmy na 4 miejscu. Nasza drużyna w składzie: Małgorzata Borkowska, Patryk Wera i Dawid Opic musiała uporać się z zabawnymi choć niełatwymi konkurencjami. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zapraszamy znów za rok.

Zajrzyj do galerii

jedziemy na dożynki...
Zabawy na lato z mamą i z tatą

13 sierpnia na stadionie w Piastoszynie odbył się Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowały 4 drużyny. Pierwsze miejsce zdobyli piłkarze z Piastoszyna. Kolejne miejsca przypadły zawodnikom z Kęsowa, Tuchółki i Huty. Podczas rozgrywek piłkarskich dzieci mogły pobawić się na dmuchanych zamkach albo przemienić się nie do poznania dzięki pomalowaniu twarzy przez starsze koleżanki. Dorośli mieli możliwość spróbowania swoich sił na korcie tenisowym. Wszyscy chętnie częstowali się kiełbaskami z grilla, a przy ognisku do późnej nocy można było porozmawiać i pośmiać się w gronie znajomych. 

Zapraszamy do galerii

Zabawy na lato


Sprzedaż działek

SPRZEDAM  

 DZIAŁKI BUDOWLANEW PIASTOSZYNIE

 TEL.  660 990 092

Już po festynie

Cóż to byłyby za wakacje bez festynu? W tym roku odbył się on na placu koło nowo wybudowanego kompleksu sportowego. Główną atrakcją był Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn – Piastoszyn I, Piastoszyn II, Tuchółka, Drożdzienica i Krajenki. Wygrali siatkarze z Drożdzienicy. Drużyny z Piastoszyna zdobyły kolejne miejsca na podium. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle zaprezentowane przez bractwo motocyklowe Magneto Żalno – Tuchola. Wiele osób skorzystało z możliwości przejechania się na szybkim jednośladzie. Podczas festynu była również okazja na oznakowanie rowerów przez policjantów z Tucholi. Dla dzieci (a także ich rodziców) przygotowano liczne konkurencje sportowe, w których każdy otrzymał nagrodę. Nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grila oraz gofrów. Festyn zakończyła zabawa taneczna pod gołym niebem. Niepowtarzalny klimat ogniska zachęcał do wspólnej zabawy i rozmów do późnej nocy…

Podziękowania po rozwinięciu newsa.

obejrzyj zdjęcia

 
"Bajzel na parkingu"

Oburzony na nieprawdziwe treści obrażające naszych mieszkańców zawarte w poprzednim Tygodniku Tucholskim w artykule zatytułowanym "Bajzel na parkingu", postanowiłem wystosować następujące pismo.

 Kliknij i przeczytaj 

A oto zdjęcia z 01.09.2015

news: s2.jpg news: s3.jpg
news: s5.jpg news: s1.jpg


Pierwszy mecz za nami

Na naszym nowym stadionie odbył się pierwszy mecz sparingowy Piastoszyn kontra Reszta Świata. Kibiców, podobnie jak goli, przybywało z minuty na minutę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:8 dla gospodarzy. Czekamy na rewanż, chłopaki. Może następnym razem rozegracie mecz w piłkę siatkową?

Obejrzyj zdjęcia 

            A już teraz zapraszamy wszystkich na mecz Piastoszyn kontra LKS Kęsowo, który odbędzie się w niedzielę 26 lipca o godz. 19:00.

pierwszy mecz na nowym stadionie


CZAS NA PODSUMOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Czas na podsumowanioe pracy przedszkolaków. Znowu nazbierało sie trochę zaległości. Ale na naszych milusińskich zawsze miło popatrzeć. Szczególnie na uzbieraną "Górę grosza".

Bal w przedszkolu

Jasełka w Kęsowie

Zimą na placu zabaw

Maskarada

Prace konkursowe do Osia

Góra grosza


Informacje dnia

Dzisiaj jest
Wtorek 22 Sierpnia 2017.

Imieniny obchodzą:
Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd


W tej chwili naszą witrynę odwiedza 2 gości online

Pogoda dla Piastoszyna
Przyjazne strony
Gmina Kęsowo

Gmina Kęsowo

Powiat tucholski

Liga powiatowa